Parafia świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj
26 maja  2024 r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - DZIEŃ MATKI

 

 


* DZIŚ  OSTATNIA  MOŻLIWOŚĆ  ODBYCIA  SPOWIEDZI  WIELKANOCNEJ.


*Niewinny DZIEŃ  MATKI  DZISIAJ  -  pamiętajmy  zwłaszcza  o  modlitwie  w intencji  naszych  Mam, zarówno  żyjących, jak i zmarłych.


1. Dziś, w niedzielę gościmy Siostry Katarzynki z Braniewa. W czasie Mszy świętych zapoznają nas one  z  historią  15  Sióstr  Męczennic, z tego zgromadzenia,  które zamordowano w czasie ostatniej wojny, na naszych terenach. Obecnie trwa ich proces beatyfikacyjny.
Możemy też dziś materialnie wspomóc Siostry Katarzynki w ich kosztownych m.in. remontach klasztoru macierzystego, składając po Mszy św. do puszek dobrowolne ofiary. Będzie też można nabyć pamiątki i książki związane ze wspomnianą tematyką.


2. Nabożeństwo majowe codziennie o 16.30.


3. Nawiedzenie  Ostródy  przez Relikwie  bł. Rodziny  Ulmów w najbliższy poniedziałek i wtorek  (27/28 maja). Centralne, wspólne wszystkim parafiom, nabożeństwa, z tym związane, będą odbywały się  w kościele NP NMP.
  • Relikwie przybędą w poniedziałek  27 maja o godz. 17.00, a przez cały dzień modlitwy, czuwanie we wtorek 28 maja - pożegnanie relikwii o godz. 15.00.
  • NASI  PARAFIANIE  MAJĄ  WYZNACZONĄ  MODLITWĘ  RÓŻAŃCOWĄ  ORAZ  CICHĄ  ADORACJĘ  WE  WTOREK  O  GODZ.  9.30   w  kościele Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Cały program nawiedzenia relikwii na plakacie informacyjnym na tablicy ogłoszeń.


4. BOŻE  CIAŁO  w  czwartek  30  maja. Msze św. w naszym kościele w tym dniu: o godz.  8.00;  9.30;  17.00.
  • Nie będzie Mszy św. o godz.11.00.
Ogólnoostródzka  Procesja  Eucharystyczna  wyruszy  o  godz. 11.30 z kościoła  św.  Dominika  Savio.
  • Od najbliższego piątku codziennie, przez cały tydzień o godz. 16.30 w naszej parafii procesja z Najświętszym Sakramencie wokół naszego kościoła. Na tę oktawę eucharystyczną zapraszamy już dziś wszystkich, zwł. dzieci które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i młodsze. Bardzo prosimy panie do niesienia procesyjnego różańca, szarf chorągwi, prosimy też panów do niesienia chorągwi i baldachimu.



5. Zmiana tajemnic różańcowych we czwartek, w Boże Ciało po Mszy św. o  godz. 17.00, która będzie sprawowana w intencji Żywego Różańca.



6. Nabożeństwo I soboty miesiąca będziemy obchodzili po pierwszym piątku, czyli w sobotę  8  czerwca.



7. Dzień Dziecka w sobotę 1 czerwca. Pamiętajmy w tym dniu zwłaszcza o modlitwie w intencji dzieci.



8. Rozprowadzamy nowy numer "Gościa Niedzielnego". Dla dzieci i młodzieży  nowy, już czerwcowy numer "Małego Gościa Niedzielnego". Zachęcamy do lektury:)



9. Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych "ALFA" zaprasza swoich członków i sympatyków  1  czerwca  o  godz.  11.00 na Mszę św. i spotkanie w kościele św. Dominika Savio.
10. W ostatnią niedzielę na tace inwestycyjną zebrano kwotę 6.857,40 gr,

11. Bóg zapłać  za modlitwę i wszelką pomoc, za troskę o wspólnotę parafialną oraz za wszelkie DOBRO - Bóg zapłać!



*****************************

Bardzo dziękujemy za wszelką troskę materialną o swój kościół parafialny, także za wpłaty na konto naszej parafii:

(PKO BP S.A. O/ Ostróda  64 1020 3613 0000 6202 0027 2658). g zapłać!


**********************

Z KRONIKI  ŻAŁOBNEJ:

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

"Wieczny odpoczynek racz  Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj  Im świeci, niech odpoczywa(ją) w pokoju wiecznym. Amen."

"Dobry Jezu a nasz Panie daj  Im wieczne spoczywanie".


************************

Na naszej parafialnej stronie internetowej możemy codziennie między innymi uczestniczyć w wieczornych nabożeństwach w Fatimie. Według naszego czasu rozpoczyna się to o godz. 22.30. Wystarczy kliknąć w zakładkę "transmisja z Fatimy".

  • Dla dzieci mamy niedzielne obrazki do kolorowania, które można wklejać do "niedzielnego zeszytu". Zachęcamy również rodziców do przeczytania dziecku słów Ewangelii z Pisma Świętego. W ten sposób utrwali się SŁOWO BOŻE, którym żyć będziemy w najbliższym tygodniu.

  • Zbiórka ministrantów i kandydatów oraz lektorów w sobotę  godz. 10.00. 

Biblioteka parafialna czynna we wtorki i czwartki od godz. 15.00  do 16.30 ( w czasie kolędy nieczynna).

*****************

KRONIKA ŻAŁOBNA w 2024 roku.

  1. Śp. Krystyna Poradzińska - 68 l.
  2. Śp. Elżbieta Domeradzka - 83 l.
  3. Śp. Halina Zakrzewska - 85 l.
  4. Śp. Jan Kochanowski - 76 l.
  5. Śp. Zdzisław Urbański - 72 l.
  6. Śp. Karol Soliwoda - 39 l.
  7. Śp. Andrzej Przybycień - 79 l.
  8. Śp. Ryszarda Piekarska - 78 l.
  9. Śp. Irena Stępień - 83 l.
  10. Śp. Janina Chrząszcz - 74 l.
  11. Śp. Michał Zalewski - 43 l.
  12. Śp. Teres Kisielewska - 88 l.
  13. Śp. Lucjan Chodorek - 60 l.
  14. Śp. Teresa Pieciak - 86 l.
  15. Śp. Stanisława Koźlicka - 87 l.
  16. Śp. Paweł Pisarkiewicz - 40 l.
  17. Śp. Krzysztof Bielski - 63 l.

 


***********************

KRONIKA ŻAŁOBNA w 2023 r.

  1. Śp. Aleksander Kostecki - 68 l.
  2. Śp. Monika Kurpiewska - 39 l.
  3. Śp. Tadeusz Szulski - 84 l.
  4. Śp. Jadwiga Szymczak - 75 l.
  5. Śp. Maria Przygodzka - 72 l.
  6. Śp. Marzena Skolmowska - 41 l.
  7. Śp. Waldemar Zieliński - 74 l.
  8. Śp. Józef Balicki - 73 l.
  9. Śp. Jerzy Cichosz - 70 l.
  10. Śp. Barbara Stankiewicz - 75 l.
  11. Śp. Tadeusz Tański - 74 l.
  12. Śp. Joanna Anfulecka - 51 l.
  13. Śp. Irena Szewczuk - 80 l.
  14. Śp. Mieczysław Sudoł - 65 l.
  15. Śp. Janina Obłuda - 83 l.
  16. Śp. Ryszard  Walijewski  -  68 l.
  17. Śp.  Wiktor  Grotowski  -  77 l.
  18. Śp.  Piotr  Tarnowski  -  73 l.
  19. Śp. Irena Stępowska - 76 l.
  20. Śp. Genowefa Szczęsna - 82 l.
  21. Śp. Aniela Jaruga - 97 l.
  22. Śp. Andrzej Malinowski - 62 l.
  23. Śp. Elżbieta Szczygiełek - 95 l.
  24. Śp. Anna Komoszyńska - 89 l.
  25. Śp. Tomasz Czerwiński - 53 l.
  26. Śp. Leonarda  Chorzewska - Zglińska - 73 l.
  27. Śp. Stanisława Hanas - 85 l.
  28. Śp. Walenty Buczkowski - 87 l.
  29. Śp. Barbara Pielacka - 65 l.
  30. Śp. Teresa Awgul - 79 l.
  31. Śp. Stanisław Berlin - 79 l.
  32. Śp. Jolanta Tissarek - 41 l.
  33. Śp. Janina Gronkiewicz - 91 l.
  34. Śp. Jan Zawadzki - 76 l.
  35. Śp. Barbara Stempska - 73 l.
  36. Śp. Aniela Maszkowska - 81 l.
  37. Śp. Lucjanna Neckowicz - 86 l.
  38. Śp. Gustaw Bonisławski - 96 l.
  39. Śp. Piotr Gołębczyk - 54 l.
  40. Śp. Marta Ceyman - 92 l.
  41. Śp. Mirosław Stecko - 67 l.
  42. Śp. Małgorzata Błaszkiewicz - 81 l.
  43. Śp. Danuta Ewert - 67 l.
  44. Śp. Zygmunt Syndoman - 78 l.
  45. Śp. Zofia Huberuk - 76 l.
  46. Śp. Stanisław Ruciński - 87 l.
  47. Śp. Tadeusz Jagielski - 67 l.
  48. Śp. Barbara Szczechowicz - 85 l.
  49. Śp. Józef Górecki - 79 l.
  50. Śp. Maria Kobierska  - 90 l.
  51. Śp. Barbara Lampkowska - 66 l.
  52. Śp. Zdzisław Mikusek - 68 l.
  53. Śp. Halina Polakowska - 88 l.
  54. Śp. Józef Dymczyk - 77 l.

*********************************

 

KRONIKA ŻAŁOBNA w 2022 r.

  1. Śp. Urszula Kasprowicz - Głogowska - 67 l.
  2. Śp. Jerzy Andrzejewski - 67 l.
  3. Śp. Marianna Grabowska - 92 l.
  4. Śp. Irena Kochalska - 89 l.
  5. Śp. Jerzy Falba - 76 l.
  6. Śp. Ryszard Majnusz - 66 l.
  7. Śp. Jerzy Niesyn - 85 l.
  8. Śp. Ewa Kozanecka - 66 l.
  9. Śp. Bogdan Malinowski - 75 l.
  10. Śp. Jadwiga Bolka - 89 l.
  11. Śp. Andrzej Dąbrowski - 66 l.
  12. Śp. Stanisław Zakrzewski -73 l.
  13. Śp. Edward Mańkowski - 76 l.
  14. Śp. Barbara Rutkowska - 76 l.
  15. Śp. Zbigniew Zgliński - 74 l.
  16. Śp. Marcin Druliński - 43 l.
  17. Śp. Janina Kłosowska - 62 l.
  18. Śp. Krystyna Maruszko 69 l.
  19. Śp. Anna Kulka - 60 l.
  20. Śp. Anna Falkiewicz - 52 l.
  21. Sp. Jerzy Jeżewski - 57 l.
  22. Śp. Irena Fafińska - 98 l.
  23. Śp. Aleksandra Peter - 88 l.
  24. Śp. Wiesław Zakrzewski - 88 l.
  25. Śp. Teresa Degen - 72 l.
  26. Śp. Jan Podgórski - 66 l.
  27. Śp. EMILIA  NADZIEJKO - 102 l.
  28. Śp. Jan Jaworski - 67 l.
  29. Śp. Anna Wójcik - 88 l.
  30. Śp. Władysław Śmilgin - 91 l.
  31. Śp. Zofia Laskowska - 91 l.
  32. Śp. Zenon Wysocki - 80 l.
  33. Śp. Leonard Piętak - 76 l.
  34. Śp. Antonina Stankiewicz - 97 l.
  35. Śp. Jan Waszkiewicz - 80 l.
  36. Śp. Halina Lewandowska - 74 l.
  37. Śp. Jan Szymański - 75 l.
  38. Śp. Marianna Szulkowska -94 l.
  39. Sp. Wanda Szymańska - 73 l.
  40. Śp. Stanisław Koziński - 74 l.
  41. Śp. Damian Dębowski - 93 l.
  42. Śp. Janina Karbowska - 86 l.
  43. Śp. Andrzej Wróbel - 60 l.
  44. Śp. Jerzy Stępka - 69 l.
  45. Śp. Katarzyna Wilga- 89 l.
  46. Śp. Janina Wiśniewska - 90 l.
  47. Śp. Halina Zawada - 70 l.
  48. Śp. Halina Szulc - 76 l.
  49. Śp. Waldemar Szymański - 81 l.
  50. Śp. Antoni Sitniewski - 89 l.
  51. Śp. Feliks Szczepanek - 89 l.
  52. Śp. Daniela Lewandowska - 81 l.
  53. Śp. Józef Ryniewicz - 94 l.
  54. Śp. Mieczysław Werno - 86 l.
  55. Śp. Regina Bordziakowska - 85 l.
  56. Śp. Genowefa Pórzycka - 84 l.
  57. Śp. Józef Kowalczyk - 91 l.
  58. Śp. Nadzieja Krzywiec - 88 l.
  59. Śp. Marcin Kurz - 47 l.
  60. Śp. Józef Gęsicki - 65 l.
  61. Śp. Danuta Nowak - 63 l.
  62. Śp. Jan Zawadzki - 77 l.
*****************************************************************

KRONIKA ŻAŁOBNA w 2021 r.

  1. Śp. Barbara Decewicz - 58 l.
  2. Śp. Zenon Majkowski - 83 l.
  3. Śp. Zbigniew Świdowicz - 69 l.
  4. Śp. Mirosław Garnek - 67 l.
  5. Śp. Andrzej Arciszewski w - 62 l.
  6. Śp. Elżbieta Kołodziejska -60 l.
  7. Śp. Zdzisław Miłocki - 67 l.
  8. Śp. Renata Kowalska - 73 l.
  9. Śp. Krystyna Szakiel - 88 l.
  10. Śp. Celina Berezowiec - 79 l.
  11. Śp. Mikołaj Dubieniecki - 75 l.
  12. Śp. Józefa Bądzelewska - 93 l.
  13. Śp. Lucyna Mickiewicz - 74 l.
  14. Śp. Norbert Kopczyński - 44 l.
  15. Śp. Stanisław Gumiński - 82 l.
  16. Śp. Wojciech Kubiak - 74 l.
  17. Śp. Irena Krajewska - 84 l.
  18. Śp. Alfred Dzieliński - 70 l.
  19. Śp. Zbigniew Musiał - 56 l.
  20. Śp. Stanisława  Olszonowicz - 88 l.
  21. śp. Marek Rożyński - 53 l.
  22. śp. Kazimierz Zagórski - 88 l.
  23. Śp. Kazimierz Pawłowski - 91 l.
  24. Śp. Longin Kurowicki - 69 l.
  25. Śp. Weronika Cholawo - 88 l.
  26. Śp. Bogdan Wróbel - 75 l.
  27. Śp. Barbara Cichosz - 74 l.
  28. Śp. Leokadia Aleksandrowicz - 84 l.
  29. Śp. Adam Kurkul - 64 l.
  30. Śp. Władysława Gołębczyk - 83 l.
  31. Śp. Elżbieta Ciak - 61 l.
  32. Śp. Agnieszka Gregorzyk - 72 l.
  33. Śp. Andrzej Pastalski - 80 l.
  34. Śp. Sława Poniatowska - 56 l.
  35. Śp. Halina Bąk - 89 l.
  36. Śp. Mieczysław Zdziebko - 74 l.
  37. Śp. Henryk Truszkowski - 90 l.
  38. Śp. Danuta Kowalska - 77 l.
  39. Śp. Mirosław Woźniak - 64 l.
  40. Śp. Małgorzata Zakrzewska - 57 l.
  41. Śp. Regina Franckiewicz - 60 l.
  42. Śp. Irena Najmowicz - 73 l.
  43. Śp. Mirosława Kopczyńska - 69 l.
  44. Śp. Irena  Czarnik  - 59 l.
  45. Śp. Joanna  Najmowicz  - 87 l.
  46. Śp. Bronisława  Kornblum - 91 l.
  47. Śp. Bogdan Modrzewski - 62 l.
  48. Śp. Daniela Sieracka - 80 l.
  49. Śp. Jerzy Sieracki - 81 l.
  50. śp. Aleksander  Jędrzejewski - 72  l.
  51. Śp. Teresa  Rybicka - 67  l.
  52. Śp. Jadwiga  Paź - 72  l.
  53. Śp. Wiesława  Królikowska - 67  l.
  54. Śp. Dariusz  Sagan - 49  l.
  55. Śp. Wanda Tkaczyk - 69 l.
  56. Śp. Amalia Jabłońska -89 l.
  57. Śp. Trołda Ampulska - 82 l.
  58. Śp. Edmund Markowski - 75 l.
  59. Śp. Włodzimierz Siedlecki - 62 l.
  60. Śp. Maria Zając - 85 l.
  61. Śp. Kazimierz Król - 74 l.
  62. Śp. Władysław Romańczuk - 64 l.
  63. Śp. Jadwiga Kruszyńska - 92 l.
  64. Śp. Marian Piotrowski - 63 l.
  65. Śp. Maria Nagiel - 78 l.
  66. Śp. Stanisław Wroński - 80 l.
  67. Śp. Franciszek Łukasiak - 79 l.
  68. Śp. Marianna Klinicka - 97 l.
  69. Śp. Michał Bera - 82 l.
  70. Śp. Grażyna Sawczuk - 73 l.
  71. Śp. Marta Laska - 39 l.
  72. Śp. Helga Pawłowska - 81 l.
  73. Śp. Józef Bryński - 66 l.
  74. Śp. Maria Król - 87 l.
  75. Śp. Andrzej Radecki - 62 l.
  76. Śp. Zygmunt Pruchniewski - 79 l.
  77. Śp. Weronika Pruchniewska - 78 l.
  78. Śp. Anna Sokołowska - 82 l.

 

****************************************************************

KRONIKA ŻAŁOBNA w 2020 r.

  1. Śp. Władysława Sobczak - 85 l.
  2. Śp. Lucyna Żabczyńska - 90 l.
  3. Śp. Józef Kanderski - 90 l.
  4. Sp. Antoni Gudelewski - 75 l.
  5. Śp. Sławomir Szulkowski - 48 l.
  6. ŚP. Waldemar Karczewski - 58 l.
  7. Śp. Wiesława Siemak - 73 l.
  8. Śp. Ireneusz Kowalski -  81 l.
  9. Śp. Maria Kubaszczyk - 65 l.
  10. Śp. Ryszard Karczewski - 70 l.
  11. Śp. Eugeniusz Cichosz - 80 l.
  12. Śp. Wit  Bojanowski  90 l.
  13. Śp. Sylwia  Wilków  42 l.
  14. Śp. Waldemar  Wiśniewski  65 l.
  15. Śp. Wanda Śliwińska - 97 l.
  16. Śp. Tadeusz Potorski - 91 l.
  17. Śp. Jerzy Baranowski - 67 l.
  18. Śp. Wojciech Hipsz - 74 l.
  19. ŚP. Arkadiusz Dziurkiewicz -50 l.
  20. Śp. Stanisława Chabielska - 96 l.
  21. Śp. Stanisław Rutkowski - 75 l.
  22. Śp. Stanisław Bieliński - 70 l.
  23. Śp. Józef Czarnik - 92 l.
  24. Śp. Irena Fiłonowicz - 85 l.
  25. Śp. Walenty Jacewicz - 74 l.
  26. Śp. Krystyna Wiśniewska - 70 l.
  27. Śp. Janina Siergiej - 80 l.
  28. Śp. Anna Wiśniewska 85 l.
  29. Śp. Bernard Bobowski - 61 l.
  30. Śp. Dawid Mioduszewski - 21 l.
  31. Śp. Marianna Pawlak - 87 l.
  32. Śp. Czesław Moszczyński - 85 l.
  33. Śp. Krystyna Zielińska - 72 l.
  34. Śp. Krystyna Krawczyk - 84 l.
  35. Śp. Jan Czarnecki - 70 l.
  36. śp. Urszula Dubieniecka - 69 l.
  37. śp. Karolina Czerwińska - 86 l.
  38. Śp. Andrzej Fras - 66 l.
  39. Śp. Stefania Michalak - 94 l.
  40. Śp. Jerzy Legucki - 79 l.
  41. Śp. Roland Oleszkiewicz - 46 l.
  42. Śp. Roman Czaja - 67 l.
  43. Śp. Bolesława Nagiel - 80 l.
  44. Śp. Andrzej Wiśniewski - 63 l.
  45. Śp. Jan Olszewski -  87  l.
  46. Śp. Kazimierz  Felka  - 74  l.
  47. Śp. Krystyna Czerkas - 76 l.
  48. Śp. Andrzej Pietruszczak - 73 l.
  49. Śp. Mirosław Taciak - 71 l.
  50. Śp. Jadwiga Jabłońska - 85 l.