Parafia świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie
Aktualności
MATKA BOŻA OSTROBRAMSKA W NASZEJ PARAFII! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 21:33

 

MATKA BOŻA MIŁOSIERDZIA

w znaku OSTROBRAMSKIEGO OBRAZU


nawiedzi naszą parafię

na początku listopada br.


na to NAWIEDZENIE przygotują nas

REKOLEKCJE EWANGELIZACYJNE!

 

Dnia 5 - 6 - 7 listopada (wtorek, środa, czwartek) o godz. 18.00 będą odbywały się SPOTKANIA REKOLEKCYJNE (bez Mszy Św.).

Ciekawa będzie forma tych rekolekcji, inna niż te do których przywykliśmy.

Ich CEL-  to ożywienie naszej wiary, bardziej świadome bycie katolikiem i przygotowanie duchowe na spotkanie z MATKĄ BOŻĄ.

Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej do naszego kościoła przybędzie 08 listopada (piątek) w godzinach popołudniowych i pozostanie w parafii przez jedna dobę. W tym czasie będzie czuwanie (Msza Św., nabożeństwa, wspólna modlitwa).

OBRAZ pożegnamy w sobotę 09 listopada

REKOLEKCJE i to NAWIEDZENIE będziemy przeżywali jako PIERWSI spośród parafii ostródzkich.


Ks Proboszcz serdecznie zaprasza

i prosi o modlitwę  w intencji tych rekolekcji

i świętego czasu Matczynego Nawiedzenia.

Niech to będzie  owocny duchowo dla nas czas.

 

Do każdego mieszkania, do wszystkich wiernych dotrze informacja  na temat tych niezwykłych dni 
"Św. Jerzy" już w parafii! PDF Drukuj
niedziela, 02 grudnia 2012 20:44

2 grudnia 2012 r - w I Niedzielę Adwentu - został poświęcony pierwszy dzwon w naszej parafii. Nosi imię "Św. Jerzy" (od patrona miasta Ostródy) - rodzicami chrzestnymi są wszyscy ofiarodawcy. Każdy kto chciał mógł obejrzeć dzwon z bliska ( jest naprawdę piękny) i zadzwonić. Głos ma mocny, dźwięczny. Waży 50 kg, a z całym oprzyrządowaniem 75 kg. Średnica 41 cm, wysokość 41 cm, gdyż dzwony robi się w kwadracie. Dzwon został wykonany w ludwisarni Janusza Felczyńskiego z Przemyśla.  Dzwon został zawieszony w wolnej przestrzeni fasady bocznej od strony ul. Chrobrego. Jest widoczny dla wszystkich na co dzień. Chwała Panu!.

Zdjęcia z poświęcenia i montażu "Św.Jerzego" w GALERII.

 
PRYMICJE W NASZEJ PARAFII PDF Drukuj
wtorek, 26 czerwca 2012 13:07

Nasz parafianin ks. mgr Mariusz Grankowski 26 maja br. przyjął święcenie kapłańskie w olsztyńskiej katedrze. Nazajutrz w niedzielę 27 maja o godz. 12.00 odprawił swoją Mszę św. prymicyjną w czasie której udzielił zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa i rozdał pamiątkowe obrazki.

Ks. Mariusz Grankowski będzie pracował w Parafii św. Katarzyrzy w Braniewie i jest już TRZECIM kapłanem, który pochodzi z naszej parafii, w jej 12-lteniej historii.

 
Konkurs na 100000 internautę rozstrzygnięty PDF Drukuj
środa, 06 czerwca 2012 14:17

Mamy już stutysięcznego, a właściwie 100000-ną internautkę, która zwyciężyła w naszym konkursie. To gimnazjalistka Ewelina Podgórska kliknęła i wygrała piękny rower, bo taka była nagroda. Ewelina jest uczennicą II klasy Gimnazjum nr 1 i mieszka w naszej parafii.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i dziękujemy anonimowemu sponsorowi, który ufundował piękną nagrodę.

Niech i to zachęca wszystkich do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Istnieje ona od paru lat i była pierwszą spośród parafii ostródzkich.

Oczywiście przewidujemy kolejne konkursy internetowe - wystarczy kliknąć!

Zdjęcia z wręczenia nagrody w konkursie autorstwa p. Andrzeja Kowalskiego, który umie nie tylko grać i śpiewać, znajdziemy w naszej parafialnej galerii.

 
«pierwszapoprzednia21222324252627następnaostatnia»

Strona 25 z 27