Parafia świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie
Aktualności
Konkurs na 100000 internautę rozstrzygnięty PDF Drukuj
środa, 06 czerwca 2012 14:17

Mamy już stutysięcznego, a właściwie 100000-ną internautkę, która zwyciężyła w naszym konkursie. To gimnazjalistka Ewelina Podgórska kliknęła i wygrała piękny rower, bo taka była nagroda. Ewelina jest uczennicą II klasy Gimnazjum nr 1 i mieszka w naszej parafii.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i dziękujemy anonimowemu sponsorowi, który ufundował piękną nagrodę.

Niech i to zachęca wszystkich do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Istnieje ona od paru lat i była pierwszą spośród parafii ostródzkich.

Oczywiście przewidujemy kolejne konkursy internetowe - wystarczy kliknąć!

Zdjęcia z wręczenia nagrody w konkursie autorstwa p. Andrzeja Kowalskiego, który umie nie tylko grać i śpiewać, znajdziemy w naszej parafialnej galerii.

 
Nasza Rodzinna Majówka PDF Drukuj
niedziela, 06 maja 2012 14:33

 

Nasza Rodzinna Majówka Papieska


W pierwszą rocznicę beatyfikacji błogosławionego Jana Pawła II ? 01 maja 2012 roku w Parafii bł. Hiacynty i Franciszka miała miejsce Rodzinna Majówka Papieska pod hasłem - Najważniejsze na świecie: być w rodzinnym komplecie!.

Wzięło w niej udział ponad 400 osób, w większości małżeństwa i całe rodziny. Wszystko o godz.16.30 rozpoczęło nabożeństwo majowe i Litania do bł. Jana Pawła II. Msza św. o godz.17.00 była sprawowana w intencji małżonków i rodzin. Po homilii, małżonkowie obecni w kościele, odnowili swoje śluby małżeńskie. Po zakończonej liturgii wszyscy udali się na plac kościelny, gdzie na stołach pod gołym niebem było przygotowane pyszne ciasta i napoje chłodzące.

Całej majówce dodawała uroku piękna słoneczna pogoda. Wspólną zabawę ożywiała skoczna muzyka. Na akordeonie, na żywo, pan Adam Brodziński wygrywał największe przeboje muzyki popularnej. Akordeonowe rytmy porywały do tańca.

Ciasto upieczone przez nasze parafianki smakowało wszystkim. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w zabawie. Przechodzący obok ludzie, zainteresowani radosnym spotkaniem na placu kościelnym, także włączali się w majową zabawę.

Były też emocje związane z losowaniem upominków. Główną nagrodę, piękny 2 - tomowy  album - Jan Paweł II dzień po dniu - Kalendarium Wielkiego Pontyfikatu? wylosował pan Antoni Kneć.

To było radosne świętowanie w rodzinnym gronie przypominające nauczanie Jana Pawła II, że ?przyszłość idzie przez rodzinę?.

Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za dar tego spotkania, za wszystkich ludzi, którzy wzięli w nim udział. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej majówki. Niech Bóg będzie uwielbiony w naszym życiu, bo najważniejsze na świecie: być w rodzinnym komplecie

 

Zdjęcia znajdują się w galerii parafialnej    

 
Konkurs dla internautów - 100.000 PDF Drukuj
czwartek, 23 lutego 2012 09:34

Ogłaszamy konkurs na stutysięcznego (100.000) internautę, który odwiedzi naszą stronę. Dowodem sukcesu ma być wydruk strony tytułowej z liczbą 100.000 na liczniku internetowym.

Zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę!

 
Formuła spowiedzi świętej. PDF Drukuj
czwartek, 16 lutego 2017 18:16

FORMUŁA  PIERWSZEJ  SPOWIEDZI  ŚWIĘTEJ


Dziecko: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

Kapłan: Na wieki wieków. Amen.

Dziecko : Znak krzyża: "W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"

Mam 9 lat. Przystępuje po raz pierwszy do Spowiedzi

Świętej. Obraziłem Pana Boga następującymi grzechami:

(wymień szczerze WSZYSTKIE swoje grzechy,)

Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie grzechy szczerze żałuję. Poprawę obiecuję. A ciebie, Ojcze, proszę o pokutę i rozgrzeszenie

(kapłan może Cię o coś zapytać, odpowiedz).

Kapłan cicho modli się za Ciebie prosząc Boga, by odpuścił Ci grzechy:[ BÓG, OJCIEC MIŁOSIERDZIA, który pojednał świat ze sobą przez śmierć i zmartwychwstanie swojego SYNA i zesłał DUCHA Świętego na odpuszczenie grzechów, niech ci udzieli przebaczenia i pokoju przez posługę KOŚCIOŁA].

Dziecko(bijesz się piąstką w piersi i mówisz cichutko)

Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu  (3 x)

Kapłan udziela Ci rozgrzeszenia słowami:

I JA ODPUSZCZAM TOBIE GRZECHY
W IMIĘ OJCA I SYNA, I DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziecko: Przeżegnaj się w tej chwili znakiem Krzyża świętego i odpowiedz:

AMEN

Kapłan: Wysławiajmy Pana, bo jest DOBRY

Dziecko: Bo Jego MIŁOSIERDZIE trwa na wieki.

Kapłan: Pan odpuścił Ci grzechy. Idź w pokoju Chrystusa. 

Dziecko: Bóg zapłać.

(Kapłan puka w kratkę konfesjonału,  odchodzisz).

 

UWAGA!

Ucząc się formuły spowiedzi świętej proszę, aby np. rodzic był kapłanem a dziecko klęcząc mówiło tak jak w konfesjonale (wymienia również "przykładowe grzechy") i otrzymuje od rodzica krótką pokutę do odmówienia ( którą odmawia)! Rodzic sprawdza czy dziecko zapamiętało i odmówiło. Ćwiczymy często.

 
«pierwszapoprzednia21222324252627następnaostatnia»

Strona 25 z 27