Parafia świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie
Aktualności
Pielgrzymka na Dolny Śląsk i do Czeskiej Pragi PDF Drukuj
sobota, 28 lipca 2012 17:36

W dniach 9 - 12 lipca 2012 r. grupa 47 osób, głównie naszych parafian, udała się na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Dolnego Śląska i Czeskiej Pragi. Towarzyszyła nam piękna letnia pogoda. Dość szybko dotarliśmy do zamku Piastów Śląskich w Książu k/ Wałbrzycha. Po drodze spotkaliśmy wijącego się gada. Naszą bazą wypadową był dolnośląski Krzeszów - gościnny klasztor sióstr benedyktynek, gdzie zasmakowaliśmy "surowego" życia zakonnego. Drugi dzień pielgrzymowania to sanktuarium Matki Boskiej Królowej Rodzin w Wambierzycach oraz kaplica kości i czaszek w Czermnej k/ Kudowy Zdroju. Trzeci dzień to Praga stolica Czech, miasto robiące wrażenie. Ostatni dzień to KRZESZÓW - PERŁA EUROPEJSKIEGO BAROKU, przepiękne sanktuarium - taka nasza Święta Lipka w wersji XXL. Wszyscy cali i zdrowi, pełni wrażeń po czterech dniach powrócili do Ostródy.
Bogu niech będą dzięki!

Zdjęcia można obejrzeć w naszej internetowej galerii.

Ps. Na końcu znalazły się fotografie z Gołdapi - rodzinnego miasta ks. proboszcza. Może w przyszłości zrobimy pielgrzymkę na Piękną Górę, która jak widać prezentuje się inaczej niż Dylewska.
Zdjęcia z pielgrzymki autorstwa ks. Jerzego Balcera

 
PRYMICJE W NASZEJ PARAFII PDF Drukuj
wtorek, 26 czerwca 2012 13:07

Nasz parafianin ks. mgr Mariusz Grankowski 26 maja br. przyjął święcenie kapłańskie w olsztyńskiej katedrze. Nazajutrz w niedzielę 27 maja o godz. 12.00 odprawił swoją Mszę św. prymicyjną w czasie której udzielił zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa i rozdał pamiątkowe obrazki.

Ks. Mariusz Grankowski będzie pracował w Parafii św. Katarzyrzy w Braniewie i jej już TRZECIM kapłanem, który pochodzi z naszej parafii, w jej 12-lteniej historii.

 
Pielgrzymka PDF Drukuj
środa, 06 czerwca 2012 20:01

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Dolny Śląsk i do czeskiej Pragi w terminie od 9 do 12 lipca. Całkowity koszt 450 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.

 
Konkurs na 100000 internautę rozstrzygnięty PDF Drukuj
środa, 06 czerwca 2012 14:17

Mamy już stutysięcznego, a właściwie 100000-ną internautkę, która zwyciężyła w naszym konkursie. To gimnazjalistka Ewelina Podgórska kliknęła i wygrała piękny rower, bo taka była nagroda. Ewelina jest uczennicą II klasy Gimnazjum nr 1 i mieszka w naszej parafii.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i dziękujemy anonimowemu sponsorowi, który ufundował piękną nagrodę.

Niech i to zachęca wszystkich do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Istnieje ona od paru lat i była pierwszą spośród parafii ostródzkich.

Oczywiście przewidujemy kolejne konkursy internetowe - wystarczy kliknąć!

Zdjęcia z wręczenia nagrody w konkursie autorstwa p. Andrzeja Kowalskiego, który umie nie tylko grać i śpiewać, znajdziemy w naszej parafialnej galerii.

 
«pierwszapoprzednia212223242526następnaostatnia»

Strona 24 z 26