Parafia świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie
Aktualności
Konkurs "Mój jesienny różaniec dla Maryi" rozstrzygnięty! PDF Drukuj
środa, 14 listopada 2012 22:07

W niedzielę 11 listopada 2012 r. po Mszy św. o godz. 11.00 został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy różaniec własnoręcznie zrobiony. W konkursie wzięło udział 31 osób. Od 3 latki do gimnazjalisty. Wszystkie różańce były PIĘKNE. Wykonane je: z cukierków, gumy do żucia, masy solnej, jabłek, drzewa, kasztanów, żołędzi, koralików, makaronu, modeliny, chrupek itd. Wkład pracy ogromny. Wybór najpiękniejszych był bardzo trudny. Po długich konsultacjach  przyznano 8 miejsc. I tak:

  • I miejsce       - Kamila Ciesielska
  • II miejsce      - Barbara Rychlik
  • III miejsce    - Jakub Zieliński
  • IV miejsce    - Julia Prześniak
  • V miejsce      - Dominika Gęstwicka
  • VI miejsce    - Anna Pawlak
  • VII miejsce   - Jakub Wal
  • VIII miejsce  - Amelia Bawolska

Każdy uczestnik konkursu został nagrodzony. Przepiękne różańce można było podziwiać przez cały miesiąc październik aż do 18 listopada. Zdjęcia z rozstrzygnięcia konkursu możemy obejrzeć w zakładce Galeria lub tutaj.

 
Pielgrzymka na Dolny Śląsk i do Czeskiej Pragi PDF Drukuj
sobota, 28 lipca 2012 17:36

W dniach 9 - 12 lipca 2012 r. grupa 47 osób, głównie naszych parafian, udała się na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów Dolnego Śląska i Czeskiej Pragi. Towarzyszyła nam piękna letnia pogoda. Dość szybko dotarliśmy do zamku Piastów Śląskich w Książu k/ Wałbrzycha. Po drodze spotkaliśmy wijącego się gada. Naszą bazą wypadową był dolnośląski Krzeszów - gościnny klasztor sióstr benedyktynek, gdzie zasmakowaliśmy "surowego" życia zakonnego. Drugi dzień pielgrzymowania to sanktuarium Matki Boskiej Królowej Rodzin w Wambierzycach oraz kaplica kości i czaszek w Czermnej k/ Kudowy Zdroju. Trzeci dzień to Praga stolica Czech, miasto robiące wrażenie. Ostatni dzień to KRZESZÓW - PERŁA EUROPEJSKIEGO BAROKU, przepiękne sanktuarium - taka nasza Święta Lipka w wersji XXL. Wszyscy cali i zdrowi, pełni wrażeń po czterech dniach powrócili do Ostródy.
Bogu niech będą dzięki!

Zdjęcia można obejrzeć w naszej internetowej galerii.

Ps. Na końcu znalazły się fotografie z Gołdapi - rodzinnego miasta ks. proboszcza. Może w przyszłości zrobimy pielgrzymkę na Piękną Górę, która jak widać prezentuje się inaczej niż Dylewska.
Zdjęcia z pielgrzymki autorstwa ks. Jerzego Balcera

 
PRYMICJE W NASZEJ PARAFII PDF Drukuj
wtorek, 26 czerwca 2012 13:07

Nasz parafianin ks. mgr Mariusz Grankowski 26 maja br. przyjął święcenie kapłańskie w olsztyńskiej katedrze. Nazajutrz w niedzielę 27 maja o godz. 12.00 odprawił swoją Mszę św. prymicyjną w czasie której udzielił zgromadzonym prymicyjnego błogosławieństwa i rozdał pamiątkowe obrazki.

Ks. Mariusz Grankowski będzie pracował w Parafii św. Katarzyrzy w Braniewie i jej już TRZECIM kapłanem, który pochodzi z naszej parafii, w jej 12-lteniej historii.

 
Pielgrzymka PDF Drukuj
środa, 06 czerwca 2012 20:01

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Dolny Śląsk i do czeskiej Pragi w terminie od 9 do 12 lipca. Całkowity koszt 450 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.

 
«pierwszapoprzednia2122232425następnaostatnia»

Strona 22 z 25