Parafia świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie
Aktualności
Pielgrzymka PDF Drukuj
środa, 06 czerwca 2012 20:01

Trwają zapisy na pielgrzymkę na Dolny Śląsk i do czeskiej Pragi w terminie od 9 do 12 lipca. Całkowity koszt 450 zł. Zapisy u ks. Proboszcza.

 
Konkurs na 100000 internautę rozstrzygnięty PDF Drukuj
środa, 06 czerwca 2012 14:17

Mamy już stutysięcznego, a właściwie 100000-ną internautkę, która zwyciężyła w naszym konkursie. To gimnazjalistka Ewelina Podgórska kliknęła i wygrała piękny rower, bo taka była nagroda. Ewelina jest uczennicą II klasy Gimnazjum nr 1 i mieszka w naszej parafii.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i dziękujemy anonimowemu sponsorowi, który ufundował piękną nagrodę.

Niech i to zachęca wszystkich do odwiedzania naszej parafialnej strony internetowej. Istnieje ona od paru lat i była pierwszą spośród parafii ostródzkich.

Oczywiście przewidujemy kolejne konkursy internetowe - wystarczy kliknąć!

Zdjęcia z wręczenia nagrody w konkursie autorstwa p. Andrzeja Kowalskiego, który umie nie tylko grać i śpiewać, znajdziemy w naszej parafialnej galerii.

 
Nasza Rodzinna Majówka PDF Drukuj
niedziela, 06 maja 2012 14:33

 

Nasza Rodzinna Majówka Papieska


W pierwszą rocznicę beatyfikacji błogosławionego Jana Pawła II ? 01 maja 2012 roku w Parafii bł. Hiacynty i Franciszka miała miejsce Rodzinna Majówka Papieska pod hasłem - Najważniejsze na świecie: być w rodzinnym komplecie!.

Wzięło w niej udział ponad 400 osób, w większości małżeństwa i całe rodziny. Wszystko o godz.16.30 rozpoczęło nabożeństwo majowe i Litania do bł. Jana Pawła II. Msza św. o godz.17.00 była sprawowana w intencji małżonków i rodzin. Po homilii, małżonkowie obecni w kościele, odnowili swoje śluby małżeńskie. Po zakończonej liturgii wszyscy udali się na plac kościelny, gdzie na stołach pod gołym niebem było przygotowane pyszne ciasta i napoje chłodzące.

Całej majówce dodawała uroku piękna słoneczna pogoda. Wspólną zabawę ożywiała skoczna muzyka. Na akordeonie, na żywo, pan Adam Brodziński wygrywał największe przeboje muzyki popularnej. Akordeonowe rytmy porywały do tańca.

Ciasto upieczone przez nasze parafianki smakowało wszystkim. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w zabawie. Przechodzący obok ludzie, zainteresowani radosnym spotkaniem na placu kościelnym, także włączali się w majową zabawę.

Były też emocje związane z losowaniem upominków. Główną nagrodę, piękny 2 - tomowy  album - Jan Paweł II dzień po dniu - Kalendarium Wielkiego Pontyfikatu? wylosował pan Antoni Kneć.

To było radosne świętowanie w rodzinnym gronie przypominające nauczanie Jana Pawła II, że ?przyszłość idzie przez rodzinę?.

Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu za dar tego spotkania, za wszystkich ludzi, którzy wzięli w nim udział. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w organizację tej majówki. Niech Bóg będzie uwielbiony w naszym życiu, bo najważniejsze na świecie: być w rodzinnym komplecie

 

Zdjęcia znajdują się w galerii parafialnej    

 
Konkurs dla internautów - 100.000 PDF Drukuj
czwartek, 23 lutego 2012 09:34

Ogłaszamy konkurs na stutysięcznego (100.000) internautę, który odwiedzi naszą stronę. Dowodem sukcesu ma być wydruk strony tytułowej z liczbą 100.000 na liczniku internetowym.

Zwycięzca otrzyma atrakcyjną nagrodę!

 
«pierwszapoprzednia21222324następnaostatnia»

Strona 22 z 24