Parafia świętych Hiacynty i Franciszka w Ostródzie
Aktualności
I KOMUNIA Św. 06 maja 2018 r. PDF Drukuj
niedziela, 06 maja 2018 20:43

Dziś - w niedzielę 06 maja o godz. 10.30. odbyła się w naszej parafii

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII Św.

Do Sakramentu Pokuty (05 maja) i do I Komunii Św.

przystąpiło 56 dzieci. 26 dziewczynek i 30 chłopców.


ŻYCZENIA PIERWSZOKOMUNIJNE!

Dzieciom:

aby ogromny krok, który dziś uczyniliście w drodze do NIEBA, był stałym gorliwym kroczeniem po drodze zbawienia z Chrystusem Eucharystycznym przez wszystkie DNI WASZEGO ŻYCIA.

Rodzicom i Rodzinom Dzieci Pierwszokomunijnych:

aby radość i piękno PIERWSZOKOMUNIJNE Waszych dzieci umocniło w rodzinach wiarę, nadzieję i miłość, a Chrystus żywy i prawdziwy przyjęty do serc niech ma pierwsze miejsce w waszym domu przez całe życie!

Niech BÓG Wam Błogosławi! Maryją otacza Swą opieką a Aniołowie strzegą Waszych kroków!

PODZIĘKOWANIE - I KOMUNIA ŚW. 2018 r.

 • Panu Bogu w Trójcy Jedynemu za ten CUDOWNY, SŁONECZNY DZIEŃ, za ludzi, za wszelkie dobro, które składa się na dzisiejszą Uroczystość: "OTO JEST DZIEŃ, KTÓRY DAŁ NAM PAN..." - o tak!

 • Bardzo dziękuję RODZICOM za ich całoroczne zaangażowanie w przygotowanie dzieci do I Komunii Św.

 • Dziękuję PANIOM i PANOM, którzy aktywnie włączyli się w sprzątanie kaplicy, posesji ,  KOŚCIOŁA i dekorację świątyni , za piękne ułożenie kwiatów.

 • Dziękuję za dar ołtarza - który będzie pamiątką tego dnia dla całej parafialnej wspólnoty. Bóg zapłać!

 • Bardzo dziękuję Pani Katechetce - pani Uli za całoroczne przygotowanie dzieci do I Komunii Św., za jej udział w sprzątaniu i dekoracji kościoła, za trud i poświęcenie serdeczne Bóg zapłać!

 • Dziękuję Panu organiście - panu Andrzejowi za pomoc, udział w próbie oraz za uświetnienie muzyczne dzisiejszej uroczystości - Bóg zapłać!

 • Dziękuję Panu Stanisławowi kościelnemu  - za zaangażowanie i pomoc.

 • Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą wspierali dzieci w ich przygotowaniach oraz w ich WIELKIM DNIU i ich najbliższych. Bóg zapłać!

 • Wszystkim za wspólną modlitwę wielkie Bóg zapłać!
 
Ks. Janusz Ostrowski biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej PDF Drukuj
sobota, 14 kwietnia 2018 14:50

ŚWIĘCENIA BISKUPIE KS. JANUSZA  OSTROWSKIEGO

SOBOTA - 21 KWIETNIA 2018 r.

OLSZTYN -  KATEDRA -  GODZ.  11.00.

Ks. Janusz Ostrowski został mianowany przez papieża Franciszka biskupem pomocniczym archidiecezji warmińskiej. 53-letni kapłan pełnił dotąd funkcję wikariusza sądowego tej archidiecezji.

Ks. Janusz Ostrowski urodził się 16 listopada 1964 r. w Olsztynie. Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 25 maja 1991 r. w Olsztynie. Po dwóch latach pracy jako wikariusz (1991-1993) w parafii św. Katarzyny w Braniewie rozpoczął studia specjalistyczne z prawa kanonicznego w Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, ukończone doktoratem w 1997 r. Po studiach mianowany sędzią Metropolitalnego Sądu Archidiecezji Warmińskiej i notariuszem Kurii Metropolitalnej oraz duszpasterzem pomocniczym w parafii akademickiej św. Franciszka w Olsztynie, a następnie wicerektorem w Wyższym Warmińskim Seminarium Duchownym ?Hosianum?.

W 1999 r. wyjechał do pracy misyjnej do Afryki, gdzie pracował jako misjonarz ?Fidei donum? w Togo do 2006 r. Po powrocie do Polski kontynuował pracę duszpasterską jako wikariusz w parafii św. Wojciecha w Olsztynie (2006-2008) oraz jako sędzia Sądu Biskupiego. W latach 2007-2011 pełnił zadania postulatora diecezjalnego dwóch procesów beatyfikacyjnych o męczeństwo 46 ofiar hitleryzmu i komunizmu z okresu II wojny światowej z terenów dawnej diecezji warmińskiej. W 2008 r. został  mianowany kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej w Lidzbarku Warmińskim, a w 2011 r. wiceoficjałem Trybunału Warmińskiego. Tego samego roku rozpoczął pracę jako adiunkt na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na kierunku prawa kanonicznego. Urząd wiceoficjała sądu i zadania adiunkta pełni do dziś.

 
BIERZMOWANIE 2018 r PDF Drukuj
wtorek, 27 marca 2018 23:26

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

W NASZEJ PARAFII

11 kwietnia 2018 r. (środa) godz. 17.00

SZAFARZ: KS. INFUŁAT DR JAN GÓRNY


 • 09 .04. (poniedziałek) godz. 17.30 - EGZAMIN KURIALNY

 • 10.04. (wtorek) godz. 16.00 - SPOWIEDŹ przed bierzmowaniem dla Kandydatów, Świadków i Rodzin.

 
Życzenia wielkanocne 2018 PDF Drukuj
wtorek, 27 marca 2018 21:38

Naszym Parafianom i Gościom życzymy, aby Święta Zmartwychwstania Pańskiego były dla nas wszystkich odrodzeniem wiary, umocnieniem nadziei i szkołą miłości. Niech Zmartwychwstały Jezus hojnie Wszystkich błogosławi.

Duszpasterze: Ksiądz proboszcz i ks.wikary

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 12